Zakładanie firmy w Londynie – o czym pamiętać?

Wielka Brytania to bardzo ciekawy i bogaty rynek, który umożliwia przedsiębiorcom generowanie sporych dochodów.

Nic więc dziwnego, że spore grono Polaków podejmuje decyzję o założeniu własnej działalności lub jej filii na terenie UK. Oczywiście proces zakładania własnego przedsiębiorstwa wiąże się z koniecznością zadbania o różne kwestie o charakterze formalnym. Na szczęście polscy przedsiębiorcy decydujący się na taki krok nie są osamotnieni, jeśli chodzi o kwestie formalne i urzędowe. Warto dowiedzieć się co jest istotne przy zakładaniu firmy w Londynie i innych brytyjskich miastach.

Zakładanie firmy w Londynie – o czym pamiętać?

O co zadbać zakładając firmę w UK?

Przede wszystkim istotną kwestią jest rejestracja firmy w odpowiednich urzędach. Podobnie jak w przypadku Polski, również na terenie Zjednoczonego Królestwa zakładanie działalności gospodarczej jest znacząco uproszczone zarówno dla Brytyjczyków, jak również obcokrajowców. Problemem może być jednak niedostateczna znajomość języka angielskiego oraz lokalnych przepisów czy też ich zrozumienie. Warto więc zastanowić się nad poszukiwaniem odpowiedniego wsparcia w tym zakresie.

Jeśli chodzi o kwestie formalne to nie bez znaczenia jest też zgłoszenie firmy do lokalnych podatków czy też uzyskanie różnych koncesji i zezwoleń, w zależności od prowadzonej formy działalności. Dodatkowo przy zakładaniu firmy dobrze jest pomyśleć o reklamie, odpowiednim sprzęcie, a także zatrudnieniu osób, które mogą się pochwalić wysokimi kwalifikacjami, rozległą wiedzą i sporym doświadczeniem w danej branży. Innymi słowy, zakładanie własnej działalności w UK jest sprawą niezwykle odpowiedzialną i kompleksową.

Okazuje się, że w wielu kwestiach powiązanych z zakładaniem firmy na terenie Wielkiej Brytanii, pomocy mogą udzielić firmy, które promują swoją działalność hasłami, takimi jak na przykład księgowość Londyn. Firmy takie nie tylko prowadzą bieżące sprawy księgowe i kadrowo-płacowe, ale również zajmują się rejestrowaniem działalności w imieniu klienta oraz reprezentowaniem jego interesów przed różnymi organami, urzędami i innymi placówkami. Szczególnie polecane są polskie biura w UK, dzięki którym nie trzeba martwić się barierą językową.