Chcesz rzucić palenie? Wypróbuj te wskazówki!

Palenie to jeden z najtrudniejszych nawyków do zerwania.

Jest tak wiele urządzeń, plastrów, gum i innych leków, które twierdzą, że pomogą Ci pozbyć się nałogu, ale trudno jest zdecydować, który z nich jest właściwy. Mamy nadzieję, że porady zawarte w tym artykule pomogą Ci wybrać właściwą drogę, aby pozbyć się tytoniu.Zapisz powody, dla których chcesz rzucić palenie. Opublikuj listę w miejscu, w którym zobaczysz ją codziennie, aby utrzymać motywację. Podaj nie tylko powody, które przynoszą ci bezpośrednie korzyści, ale także powody, dla których rzucenie palenia przyniesie korzyści twoim znajomym i rodzinie. Umiejętność codziennego czytania listy przypomni Ci, dlaczego w ogóle rzuciłeś palenie.Zrób listę powodów, dla których chcesz rzucić palenie i trzymaj je w portfelu. Twoje powody mogą obejmować twoją rodzinę, życie, aby zobaczyć specjalne wydarzenie lub cokolwiek, co uważasz za znaczące. Zawsze, gdy masz chwile słabości, wyciągnij listę kilku przypomnień o tym, do czego dążysz.Nie przemarznij indykaNie rezygnuj z zimnego indyka. Wyrzucenie papierosów i powiedzenie: „Rzucam!” może być kuszące! Ale zimny indyk nie jest drogą, którą chcesz iść. Badania pokazują, że ponad dziewięćdziesiąt procent osób, które próbują rzucić palenie bez leków lub terapii, kończy z nawrotami. Powodem tego jest to, że nikotyna uzależnia i twój mózg jej pragnie. Bez tego pojawiły się objawy odstawienia nikotyny.Spróbuj włączyć do swojego życia ćwiczenia głębokiego oddychania, gdy zaczniesz odczuwać potrzebę palenia. Pomoże Ci to się uspokoić, gdy poczujesz potrzebę zaciągnięcia się. Głębokie oddychanie pomoże ci kontrolować siebie i powstrzymać potrzebę, zanim zaczniesz myśleć o poddaniu się.Trzymaj się z dala od alkoholu lub innych rzeczy, które wywołują chęć do palenia. Alkohol i kawa są znanym wyzwalaczem palenia, więc trzymaj się od nich z daleka, jeśli to możliwe. Chcesz rzucić palenie? Wypróbuj te wskazówki!

Ponadto palacze mają tendencję do zapalania się po jedzeniu, więc znajdź coś innego do zrobienia, na przykład umycie naczyń lub umycie zębów.Ucz się i używaj pozytywnych mantr.

Powiedz sobie, że jesteś silny i potężny i możesz rzucić palenie. Daj sobie znać, że wierzysz w siebie i wiesz, że odniesiesz sukces. Kiedy tworzysz pozytywne mantry, takie jak te, część swojego życia, nastąpi sukces. Dotyczy to zarówno rzucenia palenia, jak i każdego innego aspektu twojego życia.Jeśli próbujesz rzucić palenie za pomocą kul, takich jak plastry i leki, musisz być ostrożny. Kiedy zaczynasz przyjmować te inne substancje, z kolei narażasz się na ryzyko rozwoju nowego niebezpiecznego uzależnienia. Bądź ostrożny, kiedy zaczynasz rzucać z kul.Wielu palaczy ma pewne wyzwalacze, które powodują nagłą potrzebę zapalenia papierosa, takie jak uczucie stresu, kończenie posiłku lub przebywanie w określonym miejscu. Kiedy próbujesz rzucić palenie, unikaj tych wyzwalaczy, jeśli możesz. Jeśli nie możesz ich uniknąć, wymyśl jakiś sposób na odwrócenie uwagi od konieczności palenia.Jednym ze sposobów na ułatwienie rzucenia palenia jest znalezienie substytutu papierosów, które można trzymać w ustach lub dłoni. W ten sposób możesz stopniowo zastępować papierosy czymś innym. Świetnie sprawdzi się słomka do picia, a jako skuteczny zamiennik może posłużyć cukierek lub precel.Palenie jest jednym z najtrudniejszych do zerwania nałogów. Chociaż istnieje wiele opcji, znalezienie najlepszego sposobu na rzucenie palenia może być trudne. Skorzystaj z pomocnych wskazówek zawartych w tym artykule, które pomogą Ci rzucić ten nieprzyjemny nawyk i nie palić papierosów przez całe życie.