Jakie czynniki rankingowe wpływają na pozycję wizytówki w Google?

Ostatnimi czasy można zauważyć znaczący wzrost popularności wizytówek firmowych, które są publikowane w Mapach Google.

Materiały tego rodzaju pozwalają na docieranie do szerokiego grona klientów, a także umożliwiają skuteczne promowanie własnej działalności, swojej lokalizacji oraz wielu innych istotnych informacji. Nic więc dziwnego, że szerokie grono posiadaczy firm i własnych stron internetowych, decyduje się na tworzenie takich wizytówek, a także ich pozycjonowanie, w celu osiągnięcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jakie czynniki rankingowe wpływają na pozycję wizytówki w Google?

Co może wpłynąć na pozycjonowanie w Mapach Google?

Istnieje wiele różnych czynników rankingowych, które mają wpływ na pozycję strony lub wizytówki w wynikach wyszukiwania po wpisaniu określonych fraz kluczowych. Główne czynniki wpływające na kolejność to trafność danego słowa kluczowego, rozpoznawalność marki oraz odległość od lokalizacji potencjalnego klienta. Jeśli chodzi o odległość to algorytm Google może uznać, że firma położona odrobinę dalej jest lepiej dopasowana do potrzeb klienta niż działająca bliżej. Warto też pamiętać o odpowiedniej trafności.

Trafność to nic innego jak dopasowanie danej wizytówki do słów kluczowych wpisanych w wyszukiwarce. Aby była ona wysoka, należy zadbać o odpowiedni tytuł danej wizytówki, jej opis, dodanie odpowiednich produktów i usług, itp. W treści wizytówki powinny znajdować się słowa kluczowe, pod które jest ona promowana i pozycjonowana. Oczywiście poprawę rezultatów można również osiągnąć poprzez promowanie wizytówek w różnych miejscach, a także poprzez wiele innych istotnych działań.

Decydując się na pozycjonowanie google maps, wiele czynności można wykonać samodzielnie. Nie każdy ma jednak na to czas i chęci. W takim przypadku dobrym wyborem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm i agencji, które trudnią się szeroko pojętymi usługami z zakresu pozycjonowania stron internetowych, a także wizytówek umieszczanych w Mapach Google. Uzyskanie wysokiej pozycji przekłada się na lepszą reklamę i większe zyski generowane przez dodatkowych klientów.