Jaki rodzaj płytek wybrać do łazienki?

Jeśli szukasz odpowiednich płytek do swojej łazienki, możesz poczuć się nieco przytłoczony niezliczonymi opcjami dostępnymi w sprzedaży.

Jeśli szukasz materiału wykończeniowego na podłogi czy ściany, który wyróżnia się trwałością i jakością, a także będzie służył przez całe życie, płytka gresowa jest najlepszym wyborem. Płytki porcelanowe zostały wypalone w ekstremalnych temperaturach, dzięki czemu są wyjątkowo mocne, odporne na wilgoć i wyjątkowo odporne na ciepło i mróz, można je zatem zastosować nie tylko w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, ale również na zewnątrz.

Jaki rodzaj płytek wybrać do łazienki?

Trwałe i odporne płytki gresowe Egen Chicago

Jedną z największych zalet płytek gresowych jest to, jak daleko posunęła się technologia cyfrowego druku, pozwalając płytkom z łatwością naśladować naturalne produkty, takie jak drewno, marmur, granit, beton czy łupek. Podobieństwo jest tak samo imponujące, jak autentyczne, a w większości przypadków trudno byłoby odróżnić produkt stworzony przez człowieka od oryginału. Dostępne są również antypoślizgowe płytki, odpowiednie na podłogi w łazience, przedpokoju czy kuchni oraz na zewnątrz. Nie poślizgniemy się na takich płytkach nawet wtedy, gdy będą one mokre.

Wszechstronność i trwałość gresu sprawia, że może być on używany wszędzie i nie wymaga żadnej konserwacji czy uszczelniania. Możemy również płytki gresowe układać na powierzchniach o dużym natężeniu ruchu, w szczególności kiedy posiadają one klasę PEI 4 oraz 5. Różnica między ceramiką a gresem polega na tym, że ceramika jest wypalana w niższej temperaturze. Może to sprawić, że produkt będzie mniej trwały i bardziej podatny na odpryski i pękanie, zatem stosuje się je głównie na ścianach, a w szczególności glazurę.

Zalety płytek gresowych przewyższają większość innych produktów wykończeniowych na podłogi, do kuchni czy łazienki i są popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów, mieszkań czy nieruchomości komercyjnych. Płytki Egen Chicago w kolorze szarym z różnymi powierzchniami i o różnych rozmiarach znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/CHICAGO/7541. Przy tak wielu dostępnych pięknych opcjach kolorystycznych i wzorach oraz wielkościach płytek, decyzja ostatecznie sprowadza się do wyboru produktu, który idealnie pasuje stylu urządzenia pomieszczenia i twojego osobistego gustu.