Nowoczesne piece do obróbki termicznej ciasta

Każda kuchnia w branży gastronomicznej potrzebuje odpowiedniego wyposażenia, z pewnością istotny będzie odpowiedni piec, obecnie coraz częściej korzysta się z pieców elektrycznych, nie zawsze będziemy mieli dostęp do gazu, dlatego jest to dość częsta opcja.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na wielkość pieca, potrzeby, powinniśmy określić ilość komór, które będzie posiadał piec w naszej restauracji. W tym przypadku musimy zwrócić także uwagę na przestrzeń jaką posiadamy w zapleczu kuchennym. Mogą być tablice piece montowane na różnego rodzaju półkach, z pewnością możemy wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Warto także zwrócić uwagę na zakres temperatur oraz prędkość nagrzewania.

Nowoczesne piece do obróbki termicznej ciasta

Jakie cechy powinny posiadać piece wsadowe elektryczne?

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie zakup pieca który wykonany jest z blachy nierdzewnej, dzięki temu będziemy mogli łatwo go czyścić. Dodatkowo możemy także znaleźć modele które posiadają możliwości samoczyszczenia, w tym przypadku mogą być różnego rodzaju piece wyposażone w parownice, które będzie można po każdym wykorzystaniu umyć. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę także na izolację, jak wiadomo piece będą się rozgrywały, ważne aby nie były gorące na zewnątrz, w tym przypadku wykorzystywana jest wata szklana która chroni pracowników przed gorącym piecem jak również sprawia iż pomieszczenie kuchenne dodatkowo się nie nagrzewa.

Piece tego typu posiadają szyby żaroodporne, dodatkowo odpowiednie systemy grzałek które podgrzewają posiłki zarówno od dołu jak i od góry, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na równomierne pieczenie. Naturalnie często wykorzystywane są także piece konwekcyjne, w tym przypadku dodatkowy wentylator będzie powodował cyrkulację gorącego powietrza wokół posiłków. Jest to okazja by szybciej przygotować dany posiłek, zaoszczędzić nieco na wydatkach związanych z elektrycznością.

Oczywiście piece wsadowe elektryczne znajdziemy w piekarniach, umożliwiają one bardzo szybkie przygotowanie różnego rodzaju ciast. Obróbka termiczna w tego rodzaju piecach następuje szybko, w dużych plecach będziemy mogli przygotować duże ilości wypieków. Warto zwrócić także uwagę na systemy wsadowe, możemy zautomatyzować umieszczanie ciasta. Dodatkowo na rynku dostępne są także dużej wielkości piece, które możemy ładować za pomocą specjalnych wózków.