Jaka woda dla dziecka? Czy woda filtrowana jest dla dzieci?

Regularne picie wody jest podstawą zdrowego odżywiania. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych. Picie wody nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój, ale także pozwala wdrożyć zdrowy nawyk. Jaką wodę powinny pić dzieci?

Woda stanowi podstawę nawadniania. Powinna towarzyszyć nam podczas całego dnia. Nie inaczej jest w przypadku najmłodszych. W przeliczeniu na kilogram masy ciała zapotrzebowanie na wodę u dzieci jest ponad trzy razy wyższy niż u dorosłych! Także niedobory wody u dzieci dają o sobie znać wcześniej niż u dorosłych i mogą być bardzo niebezpieczne. Podpowiadamy, jaka woda dla dziecka jest najlepsza i jak zapewnić dziecku stały dostęp do wody.

Najlepsza woda dla dzieci. Którą wybrać?

Na rynku mamy dostęp do szerokiego asortymentu wód. Można sięgnąć po wodę kupowaną w sklepie, mineralną lub źródlaną, a także wodę kranową, przegotowaną lub filtrowaną. Która z nich jest najzdrowsza?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że najzdrowsza dla dzieci jest woda mineralna. Tymczasem niekoniecznie tak jest. Nerki u dzieci nie są w pełni ukształtowane w związku z czym nie powinno się obciążać ich nadmiarem składników mineralnych. Jeśli więc wybieramy wodę mineralną należy kupować niegazowaną wodę niskozmineralizowaną. Najlepiej, by zawierała ona mniej niż 500 mg jonów minerałów na litr. Szczególnie istotny jest sód i jego zawartość (<20 mg/l) oraz siarczanów (<20 mg/l). Często okazuje się, że taką ilość minerałów mają wody źródlane, a nie gazowane.

Woda butelkowana generuje jednak sporą ilość odpadów, które już dziś, a w dużo większym stopniu w przyszłości, odczują przyszłe pokolenia. Plastik znajduje się w powietrzu, morzach, oceanach i organizmach żywych, które spożywamy. By zminimalizować ten globalny problem możemy skorzystać z alternatywy. Jest nią woda filtrowana.

Woda kranowa i filtrowana dla dzieci. Czy nadaje się do picia?

Dla środowiska naturalnego dużo zdrowsze jest picie „kranówki” lub wody filtrowanej. Jakość wody z kranu jest na bieżąco monitorowana i spełnia surowe, unijne kryteria dotyczące jakości. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do picia kranówki idealnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po wodę filtrowaną. Filtr do wody nie tylko zmiękcza wodę neutralizując część pierwiastków takich jak wapń czy magnez. Ponadto, usuwa związki chloru i poprawia jej smak oraz zapach. To co jednak najistotniejsze, to fakt, że dzięki butelce filtrującej dziecko może mieć smaczną wodę pitną zawsze przy sobie! Szukasz butelki filtrującej wysokiej jakości? Wejdź na https://dafi.pl/blog/ i dowiedz się więcej.

Butelka filtrująca jest łatwa w użyciu, a na dodatek może służyć wiele lat. Gdy nasza pociecha ją opróżni, może na nowo napełnić ją w szkole lub na wycieczce! Generuje to spore oszczędności, pozwala chronić środowisko naturalne, a na dodatek pozwala wyrobić nawyk regularnego picia wody – niezbędny dla zdrowia i właściwego nawodnienia!