Wskazówki, jak ulepszyć swój ekologiczny ogród już dziś!

Ogrodnictwo ekologiczne nie jest tak proste, jak niektórym się wydaje! Jest w tym o wiele więcej niż tylko podlewanie nasion lub kopanie w ziemi.

To naprawdę forma sztuki. Wymaga wielu technik i produktów, które wymagają zielonego kciuka, a także ciężkiej pracy, aby osiągnąć wspaniały ekologiczny ogród. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci samodzielnie:Ogrodnictwo ekologiczne to bezpieczne hobby, którym można dzielić się z dziećmi. Ogrodnictwo to świetny sposób na naukę dla dzieci i daje dwóm szansę spędzenia razem czasu i produkcji zdrowej żywności.Świetnym sposobem na radzenie sobie z chwastami w bezpieczny i nietoksyczny sposób jest użycie butelki z rozcieńczonym mydłem do naczyń do leczenia obszarów zarośniętych w ogrodzie. Stosuj jedną łyżkę łagodnego płynu do naczyń na 16 uncji wody. Spryskaj chwasty raz dziennie, a za tydzień powinny wysychać i łatwiej je wyrywać.Świetną sztuczką dla ekologicznych ogrodników i sprytnym sposobem na ponowne wykorzystanie plastikowych dzbanków na mleko jest wykorzystanie ich jako formy samodzielnego nawadniania ogrodu. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić małe dziurki na dnie plastikowych, 1-galonowych dzbanów, zakopać je obok roślin i upewnić się, że zostawiłeś otwór. Napełnij dzbanki, pozwalając wodzie powoli wsiąkać w ziemię.Zawieś błyszczące srebrne przedmioty w całym ogrodzie. Mogą one działać jako naturalny środek odstraszający szkodniki; nie potrzeba chemikaliów. Odbicia mogą dezorientować latające szkodniki, takie jak mszyce, które potrzebują słońca do kierowania lotem i mogą odstraszyć większe szkodniki, takie jak ptaki, a nawet króliki czy jelenie.Świetną wskazówką na początku ekologicznego ogrodnictwa jest dodanie limonki do mieszanki nasion i starterów. Ma to na celu zmniejszenie kwasowości torfu. Zbyt duża kwasowość może go uszkodzić. Wskazówki, jak ulepszyć swój ekologiczny ogród już dziś!

Powinieneś dążyć do dodania około 1/4 łyżeczki limonki do każdego galonu mieszanki nasion i starterów.Oblicz, ile wody naprawdę potrzebują Twoje rośliny.

Cieńsze rośliny zazwyczaj potrzebują więcej wody; mają większą powierzchnię przy mniejszej pojemności do magazynowania wody. Rośliny o dużych, grubych, woskowatych liściach są często bardziej odpowiednie do środowisk pozbawionych wody. Nadmierne podlewanie może również powodować problemy z roślinami z powodu wzrostu drobnoustrojów na ich korzeniach.Nie przejmuj się ilością nawozu organicznego, którego możesz potrzebować. Nawozy organiczne zawierają niższy procent składników odżywczych na jednostkę masy niż ich syntetyczne odpowiedniki. Z tego powodu prawdopodobnie konieczne będzie zastosowanie większej ilości nawozu organicznego niż typowa dla nawozów syntetycznych.Najlepszym sposobem na podlewanie organicznego ogrodu jest użycie węża do namaczania. Węże do namaczania nie tylko oszczędzają wodę, ale także kierują wodę dokładnie tam, gdzie powinna, w ziemię, a nie na liście i w powietrze. Podlewanie liści sprawia, że ​​rośliny stają się podatne na rozwój grzybów.Jeśli gleba na twoim podwórku nie jest tak zdrowa, jak chcesz, lub została w jakiś sposób skażona, nadal możesz uprawiać produkty organiczne przy użyciu podniesionych grządek. Do obramowania możesz użyć drewna, cegły lub kamienia. Upewnij się, że ma co najmniej 16 cali wysokości, aby było miejsce na korzenie. Wypełnij go ziemią organiczną i kompostem.Tak więc ogrodnictwo ekologiczne to znacznie więcej niż wrzucanie nasion do ziemi. Wymaga umiejętności i ciężkiej pracy na zewnątrz. Bez wątpienia chcesz cieszyć się owocami swojej ciężkiej pracy! Skorzystaj z powyższych przydatnych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać ogrodnictwo w naturalny sposób!