Wskazówki, jak pożegnać się z wysokimi składkami

Jak zapewne wiesz, jeśli kiedykolwiek szukałeś ubezpieczenia samochodowego, może być trudno określić, którą firmę i jaką polisę wybrać, aby dopasować ją do swoich potrzeb.

Wiele firm jest niewiarygodnych, a inne pobierają znacznie więcej niż powinny. Ponadto istnieją częste błędy popełniane przez osoby fizyczne, które wpływają na ich składki. Czytaj dalej, aby uzyskać porady i wskazówki dotyczące odsiewania dobra od zła.Rozważając ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, należy dostarczyć firmie ubezpieczeniowej wszystkie dowody, które mogą uprawniać kierowcę do zniżki. Zapewni to, że płacisz jak najmniej, a także zapewni sprawny przebieg procesu. Takie rabaty to bezpieczeństwo samochodu, dobre oceny, niedawne ukończenie szkoły i bezpieczna wcześniejsza rejestracja.Im rzadziej korzystasz z samochodu, tym niższe będą Twoje stawki ubezpieczenia. Jeśli możesz codziennie jeździć autobusem, pociągiem lub jeździć rowerem do pracy zamiast prowadzić samochód, firma ubezpieczeniowa może udzielić Ci zniżki za niski przebieg. To, a także fakt, że wydasz o wiele mniej na benzynę, pozwoli Ci co roku zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.W niektórych stanach możesz faktycznie złożyć dowód odpowiedzialności finansowej i zrezygnować z konieczności zakupu polisy ubezpieczeniowej. Jeśli twój stan jest jednym z tych, sugeruję przyjrzenie się temu, ponieważ może to zaoszczędzić na składkach ubezpieczeniowych co miesiąc. Wskazówki, jak pożegnać się z wysokimi składkami

Jedyną wadą jest to, że jeśli zdarzy się wypadek, a ty jesteś winny, będziesz odpowiedzialny za szkody.Jeśli jest to dostępne w Twoim stanie, poproś o kopię historii jazdy przed zakupem ubezpieczenia samochodu.

Informacje na nim mogą być niedokładne, co może powodować wzrost cen. Upewnij się, że wiesz, co znajduje się w Twoim zgłoszeniu, a jeśli znajdziesz rozbieżności, napraw je tak szybko, jak to możliwe.Prawie wszystkie stany wymagają wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pojazdu, chociaż wymagana minimalna kwota ubezpieczenia często nie jest wystarczająca. Na przykład, jeśli masz pecha, że ​​uderzysz w Ferrari lub Lamborghini, są niewielkie szanse, że Twoje minimalne ubezpieczenie od odpowiedzialności za szkody majątkowe wystarczy, aby pokryć koszty naprawy. Zwiększenie zasięgu jest dość tanie i stanowi sprytny sposób na ochronę majątku w razie poważnego wypadku.Weź udział w kursie jazdy, aby uzyskać zniżkę na ubezpieczenie samochodu. Młodzi kierowcy, którzy ukończyli kurs nauki jazdy, są zazwyczaj uprawnieni do zniżek na ubezpieczenie samochodu. Podobnie, starsi kierowcy, którzy przechodzą defensywny kurs jazdy, są również uprawnieni do zniżek na ubezpieczenie samochodu. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy oferuje te zniżki.Posiadanie drogiego samochodu lub samochodu, który jest uważany za samochód sportowy, często zwiększa cenę, jaką płaci się za ubezpieczenie samochodu. Jeśli ktoś nie lubi tego dźwięku, powinien rozważyć zakup innego typu samochodu. Nie tylko zaoszczędzi im to pieniędzy z ubezpieczenia, ale często również pieniędzy z samego samochodu.Rozważ zmianę udziału własnego z 1000 USD na 100 USD. Istnieje wiele zalet i wad obniżania udziału własnego, mimo to zalety zwykle przeważają nad wadami. Możesz płacić za drobną kolizję lub dwie, ale ostatecznie powinieneś zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy, jeśli jesteś bezpiecznym kierowcą.Przy odrobinie przewidywania możesz uniknąć typowych błędów, które mogą spowodować, że ludzie będą płacić wyższe składki niż to konieczne lub skończyć z niewystarczającą ochroną ubezpieczeniową. Jak widać, gdy już jesteś uzbrojony w niektóre z tych faktów i sugestii, znacznie łatwiej jest uzyskać to, czego potrzebujesz. Możesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy w tym procesie.