Kupno przez internet samochodu używanego

Beneficja świata motoryzacji są na wyciągnięcie ręki.

Niestety, już od początków istnienia tej branży, auta były dostępne wyłącznie dla bogatszych obywateli. Na szczęście obecnie rynek wtórny daje szansę zaopatrzyć się w auto nawet mniej majętnym obywatelom. Należy jednakże mieć na uwadze, że nie kupią oni nowiusieńkiego samochodu z salonu, które pachnie nowością, oferując przy tym znakomity lakier lub najświeższe wyposażenie i gadżety techniki motoryzacyjnej. Będzie to po prostu auto używane, nabyte w komisie bądź bezpośrednio od właściciela, który uprzednio użytkował auto.
Alternatyw zakupu aut używanych jest wiele – możemy udać się bezpośrednio do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży aut. Tam też jesteśmy w stanie spotkać auta poleasingowe, inaczej te egzemplarze, który były przedmiotem leasingu (w większości wypadków samochody użytkowane przez przedstawicieli korporacji).

Kupno przez internet samochodu używanego

Wyższa jakość:
Czy opłaca się zakupić auto poleasingowe?

Dużo osób zastanawia się nad kupnem auta używanego. Ci, którzy stoją przed tym wyborem powinni znać opcje, jakie proponuje nowoczesny sektor motoryzacyjny oraz finansowy. Tymi opcjami są auta pochodzące od prywatnych właścicieli lub też auta służbowe, inaczej poleasingowe. Druga opcja wydaje się być niezwykle atrakcyjna z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Auta polesingowe przez cały okres użytkowania muszą mieć ubezpieczenie AC oraz być serwisowane w ASO (czego w większości nie można powiedzieć o autach od prywatnych właścicieli), tego wymaga korporacja użyczająca leasingu
• Znamy całkowitą historię auta poleasingowego, włącznie z przebiegiem
• Samochody z floty często mają porządne wnętrze, wyraźnie w nienagannym stanie (zwłaszcza auta osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Atrakcyjna cena, auta poleasingowe są z reguły 10-15% tańsze w kupnie, aniżeli samochody od prywatnych właścicieli (choć to bezsprzecznie zależy od stanu oraz konkretnego modelu samochodu)

Wyliczone argumenty przemawiają za zakupem samochodu poleasingowego – należałoby w czasie poszukiwania auta używanego przyjrzeć się bliżej komisom, które handlują tego typu pojazdami.