Skandynawski styl w aranżacji wnętrz

Skandynawski wystrój wnętrz stawia na funkcjonalność i minimalistyczną estetykę.

Proste i praktyczne meble, dekoracje oraz oświetlenie z łatwością wpisują się w każdą przestrzeń i często dostosowują się do różnych potrzeb. Skandynawski projekt wnętrza obejmuje również wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak lite drewno, różne tkaniny i tradycyjne wyroby rzemieślnicze. Neutralna paleta jasnych kolorów, duże okna, które zalewają pomieszczenia naturalnym światłem oraz starannie dobrane elementy dekoracyjne, są również częścią skandynawskich zasad projektowania wnętrz.

Skandynawski styl w aranżacji wnętrz

Jakie znajdziemy meble w stylu skandynawskim?

Meble w stylu skandynawskim są minimalistyczne i praktyczne. Projektanci często używają tylko litego drewna do tworzenia krzeseł, stołów i innych mebli w tym stylu. Naturalne materiały, takie jak skóra, len i tkaniny bawełniane, dobrze uzupełniają powierzchnie drewniane. Funkcjonalność odgrywa kluczową rolę we wszystkich skandynawskich projektach mebli, w których znajdziemy schowki, szuflady, modułowe półki i wszechstronność zastosowania. Meble skandynawskie są nie tylko proste i funkcjonalne, ale również pomysłowe, pozwalają na wygodne przechowywanie.

Najpopularniejszymi gatunkami drewna do mebli w stylu skandynawskim są buk, jesion i sosna. Takie drewno ma jaśniejszy kolor, ma również bardziej subtelny rysunek słojów i minimalne sęki lub ciemne znaczenia. W skandynawskim salonie zazwyczaj znajdują się drewniane podłogi w jasnym, naturalnym kolorze i białe ściany. Duże okna, które wpuszczają wiele naturalnego światła i minimalne wykorzystanie prostych projektów, pomagają stworzyć jasną i przewiewną przestrzeń. Ciemniejsze akcenty, wyraziste oświetlenie i designerskie meble są również obecne w pomieszczeniach inspirowanych Skandynawią.

Zobacz, co posiada w ofercie skandynawska marka Bloomingville. Dzięki tym produktom stworzenie salonu w stylu skandynawskim jest w rzeczywistości łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Salon to również świetny sposób na rozpoczęcie przekształcania mieszkania w skandynawski design, ponieważ jest sercem domu, możemy również w tym stylu urządzić sypialnię, kuchnię czy łazienkę.