Dostawa wody w baniakach? Poznaj tańszy sposób na smaczną wodę w domu i biurze!

Dostawa wody do biura to często stosowane przez pracodawców rozwiązanie. Z usług dostaw wody możemy korzystać także w domu. Ale to nie jedyny sposób na smaczną wodę pitną w miejscu pracy lub gospodarstwie domowym!

Woda z dowozem do domu zdaje się być wygodniejszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż kupowanie wody butelkowanej w sklepie. Przede wszystkim nie musimy dźwigać jej ze sklepu. Ponadto, nie generujemy tak dużej ilości plastikowych odpadów. Czy woda na zamówienie do domu lub biura jest jednak najbardziej wygodnym, ekologicznym i, przede wszystkim, ekonomicznym rozwiązaniem?

Baniak z wodą do biura lub do domu

W dobie wysokiej inflacji wszyscy szukamy ekonomiczniejszych rozwiązań. Z uwagi na to, że woda to podstawa i z tego względu zazwyczaj pije się jej sporo, stanowi spory wydatek w ujęciu miesięcznym. Można przyjąć, że im mniejsza pojemność butelki tym mniej opłacalny jej zakup. Dlatego wiele osób decyduje się na dostawę baniaków z wodą. Podczas gdy półtoralitrowa butelka wody mineralnej kosztuje zazwyczaj około 2,40 zł, litr wody w galonie kosztuje ok. 1,50 zł za litr.  Na dodatek nie musimy dźwigać zgrzewek ze sklepu do domu i nie zużywamy tak dużo plastiku. Warto jednak pamiętać, że istnieją jeszcze wygodniejsze, bardziej przyjazne środowisku naturalnemu i tańsze sposoby na dostęp do smacznej wody pitnej w domu.

Filtry przepływowe i dzbanki filtrujące

Filtrowanie pozwala usunąć z wody kranowej związki chloru, dzięki czemu poprawia jej smak i zapach. Ponadto usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, które mogą się w niej znaleźć, a także pestycydy i metale ciężkie. Na dodatek, w przypadku filtrów przepływowych, chronimy przed działaniem kamienia domowe sprzęty AGD takie jak pralka, zmywarka i ekspres do kawy.

Uwalniamy się od plastiku, dostaw baniaków, nie dźwigamy też wody ze sklepu. W przypadku filtra przepływowego wystarczy, że podstawimy szklankę pod kran i… odkręcimy wodę! Więcej informacji o dzbankach filtrujących, filtrach przepływowych i bateriach trójdrożnych znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Ponadto, zwłaszcza w przypadku dzbanków filtrujących, jest to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne niż dostawy wody. Dzbanek możemy kupić już za ok. 30 zł (i starcza nam na lata), a filtry wymienne kosztują ok. 8 zł za sztukę. Litr wody wodociągowej kosztuje z kolei ok… 1 grosza! Jest to więc rozwiązanie dużo tańsze niż dostawy wody.