Poznaj muzea, którymi szczyci się Warszawa – noclegi w apartamentach w stolicy

Planujesz kilkudniowy city break, aby lepiej poznać polską kulturę i sztukę? Trudno o lepszy wybór niż Warszawa! Apartamenty w tym mieście chętnie wynajmują osoby, które podczas krótkiego urlopu stawiają sobie za cel zwiedzenie jak największej liczby muzeów. Tych w Warszawie jest naprawdę mnóstwo – oto te najsłynniejsze!

Planując muzealny city break w stolicy, przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na noclegi. Warszawa jest miastem, w którym bez problemu można wynająć zarówno budżetowe pokoje na obrzeżach, jak i zlokalizowane w centrum komfortowe apartamenty Warszawa. Jeśli poświęcisz odrobinę czasu na przeszukanie ofert, z pewnością trafisz na tanie noclegi. Warszawa nie różni pod tym względem od innych największych polskich miast – nawet w centrum można zarezerwować na kilka dni nowoczesny apartament w dobrej cenie. Przykładem może tu być kompleks Warszawa 19. Dzielnica.

Noclegi Warszawa – dzień w Zamku Królewskim

Gdy uda Ci się już znaleźć dopasowane do potrzeb apartamenty na wynajem, Warszawa stoi przed Tobą otworem! Obowiązkowym punktem na mapie muzealnego weekendu w stolicy jest oczywiście Zamek Królewski. Można tam obejrzeć komnaty, w których mieszkali niegdyś królowie Polski, imponującą salę tronową, a także salę senatorską, w której w 1791 r. uchwalono Konstytucję 3 maja. Na zamkowych ścianach wiszą oryginalne obrazy Rembrandta oraz Bernarda Bellotta, a zabytkowy charakter mają również odtworzone ogrody.

Noclegi Warszawa centrum – Muzeum Powstania Warszawskiego

Na całym świecie trudno znaleźć drugie miasto o tak tragicznej, ale i bohaterskiej historii jak Warszawa. Noclegi w stolicy trzeba obowiązkowo wykorzystać na wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to nowoczesna, interaktywna placówka, szczegółowo przedstawiająca dzieje bohaterskiego zrywu z 1944 r. i upamiętniająca zarówno jej uczestników, jak i cywilne ofiary niemieckiego najeźdźcy. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego na długo pozostaje w pamięci.

Apartamenty Warszawa wynajem – obcowanie ze sztuką w Muzeum Narodowym

Wybierając się na city break do stolicy i planując noclegi Warszawa, trzeba koniecznie uwzględnić w planie pobytu wizytę w Muzeum Narodowym. Można w nim znaleźć bezcenną kolekcję dzieł sztuki ze wszystkich epok – od czasów antyku aż do współczesności. Na zwiedzających czekają m.in. największa w Europie kolekcja zabytków sztuki nubijskiej, XV-wieczne ołtarze z różnych regionów Polski, insygnia koronacyjne króla Augusta III, a także słynne dzieła polskich artystów, w tym „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Warszawa noclegi – spacer do Łazienek Królewskich

Miejscem o wyjątkowych walorach są również Łazienki Królewskie, gdzie pośród pięknej przyrody oraz zabytkowej architektury można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. W sercu parku znajduje się letni pałac króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie w nim władca wydawał słynne obiady czwartkowe. Obecnie pałac pełni funkcję muzeum, w którym znajdują się obrazy z królewskich kolekcji. Na terenie Łazienek warto też zobaczyć m.in. amfiteatr, teatr dworski oraz Muzeum Łowiectwa.

Unikalna historia, interesujące muzea i nowoczesne apartamenty do wynajęcia – Warszawa to miasto idealne na weekendowy wypad. Przekonaj się o tym podczas najbliższego pobytu w stolicy!