Dlaczego warto spędzić urlop w Międzygórzu?

Międzygórze jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowych górach.

Doceniają to miejsce osoby które chcą wypoczywać z dala od zgiełku i zatłoczonych ośrodków turystycznych. Międzygórze jest chętnie odwiedzane ze względu na dużą ilość szlaków turystycznych, możemy znaleźć szlaki żółte, niebieskie czerwone oraz czarne. Z pewnością jest okazja by obcować dziką przyrodą, odetchnąć od codziennych problemów. Mały ruch turystyczny jest z pewnością zaletą tego miejsca, zarówno latem jak i zimą możemy znaleźć wiele interesujących rozrywek.

Dlaczego warto spędzić urlop w Międzygórzu?

Jakie atrakcje oferuje malownicze Międzygórze?

W okresie letnim można wybrać się na wycieczki piesze, także wielu turystów wybiera przejażdżki rowerowe. Ukształtowanie terenu sprawia, iż w okresie zimowym wiele osób przyjeżdża tutaj uprawiać biegi narciarskie, szlaki są odśnieżane, dobrze przygotowanym dla turystów. Znajdziemy tutaj bardzo dobrą bazę turystyczną, znajduje się tu ponad ponad tysiąc miejsc w różnych willach, pensjonatach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Możemy znaleźć tu dobre restauracje, smacznie zjeść i wypocząć. Na uwagę zasługuje nieco nietypowa architektura, znajdziemy tu wiele zabudowań typowych dla wiosek alpejskich, wiele z nich powstało na początku XX wieku. Miasteczko od tego czasu pełniło rolę ośrodka wypoczynkowego, przyjeżdżał to wiele turystów, już w okresie międzywojennym.

Międzygórze znajduje się w pobliżu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, możemy znaleźć tutaj bardzo interesującą dziką przyrodę, jedną z atrakcji jest z pewnością wodospad Wilczki, jest to drugi najwyższy wodospad w Polsce. Oczywiście turyści mogą zwiedzać także zaporę wodną w Międzygórzu czy też Sanktuarium Marii Śnieżnej. Bardzo popularnym szlakiem jest czerwony szlak na Śnieżnik, ze Śnieżnika możemy następnie udać się na inne szlaki turystyczne.

Jest to miejsce przyjazne dla turystów, możemy znaleźć tutaj bardzo wygodny i niedrogi hotel czy też pensjonat międzygórze może zaoferować pokoje w różnym standardzie, dwu czy trzyosobowe. Warto zwrócić uwagę na pensjonat Słoneczna Willa, gdzie możemy znaleźć wygodny pokój ale także restaurację, która oferuje dania regionalne.