Najlepsze wskazówki dotyczące e-mail marketingu, aby zwiększyć swój biznes

Marketing Twojej firmy oznacza badanie wszystkich mediów, w tym mediów społecznościowych, marketingu artykułów, a nawet marketingu e-mailowego.

Ponieważ musisz robić krok po kroku, dzisiaj zacznijmy od poznania wszystkiego, co możemy o e-mail marketingu i jak stworzyć skuteczną kampanię, która zwiększy zyski Twoich stron internetowych.Upewnij się, że wszystkie kolory, których używasz w e-mailu, są neutralne. Jeśli kolory są zbyt mdłe, klient może nie chcieć czytać artykułu. Z drugiej strony, jeśli kolory są zbyt jasne, może to frustrować czytelnika. Staraj się trzymać neutralnych kolorów, takich jak czarny, szary i biały.Kontynuuj oferowanie zachęt klientom po tym, jak zarejestrują się na Twojej liście e-mailowej. Na przykład daj klientom 10-procentową zniżkę, jeśli pozostaną na Twojej liście e-mailowej przez miesiąc. Dzięki temu klienci nie stracą zainteresowania materiałami marketingowymi i anulowaniem subskrypcji lub usunięciem wiadomości e-mail po zaledwie kilku biuletynach.Daj subskrybentom wyjście. Umieść link „anuluj subskrypcję” w swoich e-mailach lub w swojej witrynie, aby umożliwić im usunięcie się z listy. Powinieneś także skonfigurować swoją listę tak, aby sama się usuwała, usuwając subskrybentów, gdy określona liczba wiadomości nie spowoduje braku odpowiedzi lub działania ze strony odbiorcy. Dzięki temu Twoje e-maile nie będą irytujące dla bezinteresownych subskrybentów i zachowa Twój wizerunek.Jeśli używasz obrazów w biuletynach e-mail, umieść tekst po prawej stronie obrazów. Badania pokazują, że klienci znacznie częściej klikają link lub przycisk umieszczony po lewej stronie obrazu niż ten, który jest umieszczony w dowolnym innym miejscu na stronie.Upewnij się, że masz wytrwałą strategię. Upewnij się, że starasz się być wytrwałym wobec właściwych ludzi, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie to miało żadnego znaczenia. Najlepsze wskazówki dotyczące e-mail marketingu, aby zwiększyć swój biznes

Stosowanie trwałej strategii z niewłaściwymi klientami po prostu ich denerwuje i powoduje marnowanie czasu.Nie wysyłaj e-maili, które zawierają obrazy w celu przekazania najważniejszych informacji.

Większość klientów poczty e-mail, które są obecnie niedostępne, automatycznie odfiltruje obrazy. Komunikaty z dużą ilością obrazów mogą wydawać się nieatrakcyjne lub nieczytelne, jeśli klient nie wyświetla grafiki. Najważniejsze informacje muszą znajdować się w głównym tekście e-maila. Jeśli musisz użyć obrazów, upewnij się, że mają przydatne znaczniki alt.Niezwłoczne reagowanie na wiadomości e-mail powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Jeśli potencjalny klient skontaktuje się z Tobą przez e-mail, powinieneś zrobić wszystko, aby odpowiedzieć mu w ciągu jednego dnia. Dłuższe czekanie może kosztować klienta, a innym może wspomnieć o braku odpowiedzi.Automatycznie anuluj subskrypcję klientów, którzy nie odpowiadają na Twoje materiały marketingowe po określonej liczbie e-maili. Jeśli Twoi klienci nie odpowiadają już na Twoje e-maile, najprawdopodobniej stracili zainteresowanie Twoim biuletynem, ale nie są jeszcze wystarczająco zirytowani, by zrezygnować z subskrypcji. Rezygnując z ich subskrypcji, unikasz generowania złych uczuć, które mogłyby zaszkodzić Twojej firmie.W trakcie procesu opt-in należy poprosić o co najmniej imiona swoich klientów, jeśli nie ich imiona i nazwiska. W ten sposób będziesz mógł dostosować swoje e-maile tak, aby adresowały je indywidualnie do każdego klienta, aby uczynić doświadczenie osobistym. Dzięki temu Twoje wiadomości e-mail będą wyglądały lepiej i odróżnią je od wszystkich innych otrzymywanych masowo wiadomości e-mail.Korzystanie ze wskazówek zawartych w tym artykule pomoże Ci opanować e-mail marketing i efektywnie wykorzystać go do promocji swojego produktu. Po uruchomieniu kampanii możesz przejść do wielu innych form marketingu, zarówno online, jak i offline, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż i osiągnąć swoje cele.