Wskazówki, które pomogą Ci w podjęciu właściwych decyzji ogrodniczych

Uprawa ekologicznego ogrodu może wydawać się bardzo skomplikowana i zaangażowana, ale jeśli wiesz, co robisz, może to być bardzo ekscytujące doświadczenie.

Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz zmarnować dużo pieniędzy i patrzeć, jak wiele twoich roślin umiera. Poniższe wskazówki pomogą Ci tego uniknąć.Znajomość układu swojego podwórka i rodzaju gleby, którą masz, może znacznie poprawić Twoje wrażenia ogrodnicze. Wiedząc o tym, możesz dowiedzieć się, jakie nasiona będą pasować do Twojego obecnego podwórka lub czy musisz stworzyć inne środowisko wokół swoich preferencji sadzenia. Różne rośliny wymagają różnych składników odżywczych, więc odpowiednio zaplanuj.Jeśli chcesz uprawiać róże, powinieneś przyjrzeć się różnym gatunkom. Jeśli jesteś początkującym, wybierz rodzaj róży, który nie wymaga dużej konserwacji. Możesz także wziąć udział w konkursach z niezwykle delikatnymi różami. Upewnij się, że wybierasz róże dostosowane do Twoich umiejętności i doświadczenia.Aby zniechęcić szkodniki ogrodowe z gatunku gryzoni do jedzenia twoich pięknych wieloletnich kwiatów i smacznych warzyw, wyszczotkuj psa lub kota i użyj kęsów nagromadzonych włosów w pobliżu podstawy zakłopotanych roślin. Gryzonie ogrodowe, takie jak krety, susły, króliki i wiewiórki, mogą wyczuć drapieżnika i chociaż twój mały Yorki może nie wyglądać na duże zagrożenie, wystarczy jego zapach, aby odpędzić ogrodowych awanturników. Nie masz psa lub kota do wyczesania? Zgłosić się do szczotkowania zwierzaka sąsiada w sprawie!Zachowaj zainteresowanie ogrodnictwem, próbując co roku czegoś nowego. Podczas gdy wypróbowani i prawdziwi faworyci zawsze będą częścią ogrodu, zarezerwuj część na coś nowego i ekscytującego, aby utrzymać zainteresowanie. Należy pamiętać, że będą wymagane pewne próby i błędy, ponieważ jedna uprawa, która będzie klapą jesienią, może być doskonałą uprawą na wiosnę.Jeśli twoje pomidory mają długie gałęzie, które nie kwitną ani nie produkują owoców, śmiało je uszczypnij. Nie zaszkodzi roślinie, ale faktycznie pomoże. Przycinanie gałęzi, które nie owocują, pozwala roślinie skoncentrować swoją energię i składniki odżywcze na wytwarzaniu większych i bardziej aromatycznych owoców.Podlewaj zioła doniczkowe! Dobrze podlewaj zioła doniczkowe, ale nie podlewaj zbyt mocno, co jest częstym błędem. Wskazówki, które pomogą Ci w podjęciu właściwych decyzji ogrodniczych

Szałwia, tymianek, rozmaryn i estragon nie przerażają nieco suche środowisko.

Z kolei mięta, szczypiorek i pietruszka wymagają stałej wilgoci. Upewnij się, że pojemnik ma odpowiednie otwory drenażowe i ułóż warstwę żwiru na dnie doniczki jako warstwę drenażową. Gwarantuje to, że woda nie płynie prosto.Aby uniknąć obrażeń podczas pracy w ogrodzie, przed rozpoczęciem projektu wykonaj kilka rozgrzewek. Większość ludzi może nie myśleć o ogrodnictwie jako o ćwiczeniach, ale w ogrodzie często występują urazy, takie jak naciągnięte mięśnie. Powinieneś także poruszać się i nie pozostawać w jednej pozycji przez długi czas.Jeśli nie możesz uzyskać ściółki dla swojej gleby, użyj mokrych gazet. Wilgotne gazety u podstawy roślin pomogą utrzymać wilgoć w ziemi i ochronią system korzeniowy roślin przed ciepłem i światłem słonecznym. Gazeta jest biodegradowalna, więc w końcu ulegnie degradacji i faktycznie doda do gleby więcej składników odżywczych.Tak więc, jak widać, uprawa ekologicznego ogrodu nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Jest zaangażowany w badania, ciężką pracę i cierpliwość, ale osobiste nagrody sprawiają, że w końcu warto. Mając na uwadze powyższe wskazówki, powinieneś być mądrzejszy, jeśli chodzi o uprawę własnego ekologicznego ogrodu.