Międzygórze perła Sudetów

Wielu turystów w czasie wolnym, w czasie urlopowym lubi wypoczywać w górach.

Jednym z miejsce które warto odwiedzić z pewnością są Sudety, najdziemy tam uroczy kurort Międzygórze, który cieszy się dużą popularnością turystów ze względu na możliwość obcowania z dziką przyrodą. Znajdziemy tam wiele tras na których możemy uprawiać narciarstwo biegowe, trasy są przygotowywane, odśnieżone, dlatego entuzjaści pieszych wędrówek czy też narty z pewnością znajdą coś dla siebie.

Międzygórze perła Sudetów

Historia Międzygórza

Międzygórze znajduje się około 30 km od Kłodzka, jest to miasteczko w którym możemy dobrze wypocząć. Nie jest to miejsce tak popularne wśród turystów jak przykładowo Zakopane, dlatego też osoby które będą chciały się wyciszyć mogą spędzić tu udany urlop. Międzygórze jest kurortem które odwiedzany był już w XIX wieku, wówczas przygotowano różne trasy, miejsca widokowe z których można było podziwiać przykładowo wodospad Wilczki. W 1882 roku został otwarty tu kompleks sanatoryjny, leczono tutaj choroby płuc. W owym czasie uzdrowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W okresie międzywojennym istniało tutaj wiele pensjonatów, hoteli, oraz uzdrowisko. Po wojnie również prowadzono tutaj pensjonaty które były wówczas państwowe.

Warto zwrócić uwagę iż dużym powodzeniem cieszy się wiele tras, w okresie letnim możemy wybrać się na piesze wędrówki po okolicy, zobaczyć wodospad Wilczki o wysokości 22 m. Znajdziemy tutaj także zabytkowe sanktuarium Marii Śnieżnej. Z okolicy możemy podziwiać wspaniałą panoramę, możemy zatrzymać się także w schronisku na Iglicznej, skąd możemy wyjść na trasy o różnym stopniu trudności.

Jeżeli chcemy odwiedzić to miejsce warto znaleźć pensjonat międzygórze posiada bogatą bazę noclegową. Znajduje się tu także pensjonat Słoneczna Willa, jest to pensjonat położony przy szlaku turystycznym, możemy skorzystać z miejsc noclegowych, restauracji. Znajdziemy tutaj pokoje bogato wyposażone, 2, 3 lub 4 pokojowe osobowe, utrzymane w bardzo interesującym klasycznym stylu.