Metody uzupełniania braków w uzębieniu

Wielu ludzi chce cieszyć się zdrowymi i atrakcyjnie wyglądającymi zębami.

Nic w tym dziwnego, ponieważ mają one istotny wpływ na ogólną estetykę uśmiechu. Dodatkowo dobry stan zębów jest absolutnie niezbędny w przypadku wykonywania różnych codziennych czynności, takich jak na przykład mówienie lub spożywanie posiłków. Czasem w wyniku różnych chorób albo wypadków, dochodzi do utraty całości lub części uzębienia. Na szczęście nowoczesne gabinety stomatologiczne to placówki, w których można skutecznie rozwiązać ten problem.

Metody uzupełniania braków w uzębieniu

Co warto wiedzieć o uzupełnianiu uzębienia?

Obecnie w branży stomatologicznej, oferowanych jest bardzo wiele świadczeń nakierowanych na pacjentów, którzy cierpią z powodu braków w swoim uzębieniu. Jedną z podstawowych i sprawdzonych metod jest dopasowanie protezy, czyli tak zwanej sztucznej szczęki. Na podstawie przeprowadzonych badań, wycisków gipsowych lub nowoczesnych technologii 3D, możliwe jest stworzenie protez, które zastąpią całość albo część utraconego uzębienia. To z kolei pozwoli na bezproblemowe spożywanie posiłków, mówienie oraz wpłynie pozytywnie na atrakcyjność uśmiechu.

Czasami w wyniku różnych sytuacji i schorzeń, może dojść jedynie do utraty pojedynczych zębów. W takim przypadku odbudowa na bazie protezy może być niepraktyczna, a nawet niemożliwa. Z drugiej strony pozostawienie ubytku może być niepraktyczne i nieestetyczne, szczególnie w przypadku utraty, któregoś z przednich zębów. W takiej sytuacji rozwiązaniem problemu jest odbudowa pojedynczych zębów na bazie implantów wykonanych z ceramiki oraz innych trwałych i higienicznych materiałów.

Znalezienie specjalistycznych gabinetów dentystycznych zajmujących się odbudową uzębienia nie jest trudne. Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło, takie jak na przykład implanty Wrocław, można znaleźć wiele placówek specjalizujących się w implantach. W podobny sposób możliwe jest poszukiwanie placówek specjalizujących się w szeroko pojętej protetyce. Dotyczy to gabinetów z Wrocławia, jak również innych polskich miejscowości.