Amazon PL. Jak założyć konto i Rozpocząć sprzedaż na największym portalu Marketplace?

Sprzedaż internetowa funkcjonuje na świecie już od wielu lat. Jednakże swój największy rozwój zaliczyła w momencie lockdownu związanym z pandemią. To właśnie wtedy, kiedy ludzie zostali zmuszeni do pozostania w domach dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa, zaczęli się bardziej interesować zakupami internetowymi. Aktualnie, mnóstwo osób korzysta z tego rozwiązania. Głównie dlatego, że firmy oferujące sprzedaż wysyłkową nierzadko oferują także darmowy zwrot lub darmową wysyłkę, co dla wielu klientów jest naprawdę istotne.

Jednym z takich marketplaców jest Amazon PL, który jest stosunkowo świeży na polskim rynku. W prosty sposób możesz zostać sprzedawcą w tym serwisie, dlatego dowiedz się już teraz, jak zarejestrować konto i jak zacząć sprzedaż na Amazon PL.

Amazon PL – kilka informacji

Amazon to bardzo popularna firma oferująca usługi z zakresu sprzedaży internetowej. Aktualnie jest to najpopularniejsza firma na całym świecie. Na rynek polski wkroczyła stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku otwarte zostały nowoczesne centra logistyczne. Z kolei domena sprzedażowa rozpoczęła swoją działalność w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak zarejestrować konto na Amazon PL?

By rozpocząć sprzedaż prowadzoną poprzez ten portal należy najpierw zarejestrować konto. Nie jest to sprawa skomplikowana, jednak trzeba poświęcić temu kilkanaście minut.

Na samym początku, zastanów się jednak czy będziesz decydował się na konto profesjonalne czy może konto indywidualne. Oba rodzaje różnią się od siebie. Konto profesjonalne kosztuje 165,91 zł miesięcznie, z kolei konto indywidualne to koszt 4 zł netto za każdy sprzedany produkt. Zastanów się, który rodzaj do ciebie bardziej przemawia. Warto również podkreślić, że to nie jedyne opłaty na Amazonie. Oprócz tego, należy pamiętać o prowizji, która różni się w zależności od wybranej kategorii, w której dodamy nasz produkt.

Rejestracja krok po kroku w Amazon PL

Jak już zostało wspomniane rejestracja, wcale nie jest skomplikowana

  • Po pierwsze, przekaż podstawowe informacje, czyli nazwę użytkownika, adres e-mail firmy, a także hasło.
  • Po drugie, istotne są wymagane dane to znaczy nazwa zarejestrowanej firmy, typ firmy, numer NIP lub KRS, a także dane rejestracyjne firmy.
  • Następnie, potrzebne są dane do kontaktu z przedstawicielem firmy. Chodzi tutaj o numer telefonu przedstawiciela, jego adres zamieszkania, kraj i data urodzenia, obywatelstwo, a także typ i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.
  • Kolejnym krokiem jest weryfikacja numeru telefonu. Na twój numer przyjdzie kod, który należy potwierdzić na stronie amazon.pl.
  • Piąty krok to wybór metody płatności. Niezbędne są tutaj takie informacje jak numer aktywnej karty kredytowej, dane rachunku bankowego, załączenie dokumentów niezbędnych w celu weryfikacji, skan dokumentu tożsamości, a także dokumentu uwierzytelniającego firmę oraz załączenie wyciągu bankowego lub z karty.
  • Po szóste, ale również niezwykle istotne to nadanie swojemu sklepu internetowemu nazwy. Pamiętaj, że będzie ona widoczna dla użytkowników Amazon, więc zadbaj, aby była zgodna z twoją marką. Istnieje przecież możliwość, że ludzie dotrą do twojego sklepu internetowego czy też prowadzonego przez ciebie sklepu stacjonarnego. 
  • 7 krok to załączenie brakujących dokumentów.

I to tyle. Gotowe. Właśnie teraz możesz rozpocząć prowadzenie sprzedaży internetowej na Amazon PL.

Jak rozpocząć sprzedaż na Amazon PL?

Konto już masz założone, dlatego pewnie zastanawiasz się jak rozpocząć sprzedaż na Amazon. Rozpocznij od skrupulatnego zbadania konkurencji. Zapoznaj się z produktami oferowanymi przez twoich rynkowych rywali. W jakich są cenach? Jak wyglądają? Czym różnią się od tych, które możesz ty zaoferować?

Promuj produkty. Amazon umożliwia za pomocą specjalnych narzędzi opcję promowania swoich ofert. Skorzystaj z niej, by wyprzedzić konkurencję.

Dbaj o zadowolenie klientów. Wysyłaj paczki w terminie, realizuj wszelkie zamówienia na bieżąco, odpowiadaj na zapytania o produkt. 

I stale poszerzaj swój asortyment, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.