Ciężko stworzyć wiadomość e-mail marketingową? Wypróbuj te pomysły!

Każda firma potrzebuje programu marketingowego, ale niektóre firmy radzą sobie lepiej niż inne, jeśli chodzi o marketing.

Jednym z bardzo skutecznych narzędzi marketingowych, które można zaniedbać, jest dobrze zaprojektowana kampania e-mail marketingowa. Oto kilka informacji i kilka przydatnych wskazówek dotyczących tworzenia i uruchamiania skutecznej kampanii marketingowej.Rozważ użycie szablonu, który pozwoli każdemu odbiorcy otrzymać spersonalizowaną wiadomość w pozdrowieniu. Ludzie przychylniej reagują na e-maile adresowane do nich osobiście i są mniej skłonni do odrzucenia wiadomości. Ta personalizacja jest łatwa do wykonania i przyczyni się do zacieśnienia relacji z Twoimi klientami.Jeśli masz klienta, który ma urodziny, upewnij się, że wysłałeś e-mail uzupełniający, który zawiera wiadomość z okazji urodzin. Dołącz prośbę do wiadomości e-mail, która mówi tej osobie, aby udała się w określone miejsce. Zakończenie może zawierać link informujący go o możliwości zostania subskrybentem poprzez kliknięcie na niego.Spróbuj wysłać wiadomość e-mail do swoich klientów z powiadomieniem, aby nie odkładać na później. W odpowiedzi wstaw sugestię, która każe im kupić teraz. Zakończenie mogłoby im powiedzieć, żeby nie przegapili tej niesamowitej okazji, czekając. Zamiast tego powinni działać już teraz, aby czerpać pełne korzyści.Kiedy poprosisz ludzi o wyrażenie zgody, poinformuj ich, czego mogą się spodziewać. Powiedz im, co będziesz wysyłać i jak często to wysyłasz. Ludzie chętniej się zarejestrują, jeśli będą wiedzieć, że nie będziesz zalewać ich skrzynek odbiorczych rozwlekłymi e-mailami, których nie mają zamiaru czytać.Przeszukuj swoją listę e-mailową i podziel odbiorców na różne segmenty na podstawie wszelkich danych profilowania, które posiadasz. Pozwoli to na bardziej strategiczne podejście do wiadomości i skutecznie zwiększy szanse na wyższe współczynniki otwarć i klikalności. Nawet jeśli nie masz profilowania, spójrz na kierowanie geograficzne. Ciężko stworzyć wiadomość e-mail marketingową? Wypróbuj te pomysły!

Różne regiony w różny sposób reagują na różne typy wiadomości.Rozsądne jest umożliwienie zainteresowanym stronom podwójnego wyrażenia zgody przed otrzymaniem wiadomości e-mail.

Może się to wydawać niepotrzebną dodatkową funkcją, ale w rzeczywistości może zapewnić, że tylko ci, którzy się zarejestrują, są naprawdę zainteresowani, a to eliminuje problemy dla Twojej firmy.Aby pozbyć się wszelkich obaw związanych ze spamem i upewnić się, że nikt z Twojej listy subskrybentów nie znalazł się tam przez pomyłkę, rozważ zastosowanie strategii podwójnej zgody. Twoja pierwsza wiadomość powinna wymagać dodatkowego działania, takiego jak odpowiedź lub kliknięcie linku, aby upewnić się, że czytelnik chce otrzymywać kolejne e-maile.Przyciągnij uwagę czytelników odpowiednim tematem. Możesz chcieć zobaczyć od 30 do 50 znaków i stworzyć poczucie pilności. Wiersz tematu powinien wskazywać, czego czytelnik może się spodziewać po otwarciu wiadomości e-mail. Włączenie atrakcyjnej zachęty zwiększy zainteresowanie odbiorców.Pozyskując adresy e-mail za pośrednictwem witryny w celach marketingowych, upewnij się, że formularz rejestracji jest krótki. Ogólnie rzecz biorąc, informacje wymagane do rejestracji można ograniczyć tylko do imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Nazwy są przydatne do personalizacji wiadomości e-mail. Jeśli jednak uważasz, że nawet imię i nazwisko może być za dużo, możesz ograniczyć swój formularz rejestracyjny tylko do adresu e-mail.Spraw, aby podglądacze e-maili pracowali dla Ciebie, korzystając z materiałów preheader. Mówiąc najprościej, preheader to wyróżniony pierwszy wiersz tekstu e-maila. Dostawcy poczty e-mail, tacy jak Gmail, umieszczają tę sekcję tekstu zaraz po temacie wiadomości, dzięki czemu łatwo jest przyciągnąć uwagę czytelnika.Zawsze upewnij się, że klienci mają jasny i zwięzły sposób rezygnacji z e-maili w dowolnym momencie. Zarejestrowali się u Ciebie, ponieważ chcieli uzyskać więcej informacji, a jeśli w dowolnym momencie chcą przestać otrzymywać te informacje, powinni mieć możliwość rezygnacji. To tylko sprawiedliwe.Stworzenie sensownego planu marketingowego pozwoli Ci odnieść sukces w e-mail marketingu. Korzystanie z poczty e-mail do budowania silnych relacji z klientami i klientami pomoże Ci osiągnąć zyski. Jeśli skorzystasz z powyższych pomysłów, zauważysz wzrost sprzedaży.